sol_bar www.biancaboya.com
Dekoratif Kaplama (İnce Dokulu)

Çimento Esaslı Tane Dokulu Mineral Kaplama
Son kat olarak uygulanmak üzere geliştirilmiş, esnek ve su itici toz polimerler ve çeşitli kimyasallar ile aderansı ve zor koşullara dayanıklılığı artırılmış, elyaf katkılı, beyaz çimento bazlı, bir toz son kat mineral iç ve dış yüzey kaplamasıdır.

Kullanıldığı Yüzeyler
• Çimento bazlı sıva
• Brüt beton
• Macunlanmış yüzeyler
• Düzgün yapılmış kaba sıva
• Beton panel levhalar
• Bianca Boya Isı Yalıtım Sistemi’nde son kat kaplama olarak güvenle kullanılır.

Üstünlükleri
• Dekoratiftir. Değişik uygulama yöntemleri sonucu elde edilen farklı dokuları ile dekoratiftir. Yüzey hatalarını giderir.
• Dayanıklıdır. Yüksek kaliteli katkı maddeleri içerdiğinden; iklim koşullarına ve termik şoklara dayanıklıdır. Bünyesindeki polimer katkı oranının yüksekliği sebebi ile yüzeylere tam bir yapışma ve uyum sağlar. Yüksek düzeyde elastik yapılı, su itici ve termik şoklara dayanıklı bir malzemedir.
• Dekoratif görünümü sayesinde; gözenek, kılcal çatlak, dalgalanma gibi sıva hatalarını örter, çelik mala ile kolay ve süratle uygulanır. İşçilik ve zaman tasarrufu sağlar.
• Sıhhidir. İçerdiği elyaf lifleri ve mineral yapısı sayesinde; yüksek buhar geçirgenliğine sahip olup; binaların nefes  almasına engel değildir. Küf, bakteri ve mikrop barındırmaz.

Yüzeyin Hazırlanması
Uygulama yapılacak yüzeyler temiz, kuru, sağlam ve kendini taşıyabilir durumda olmalıdır. Gözenekli ve emici yüzeyler ıslatılmalı ve yüzeyin nemli olması sağlanmalıdır. Duvardaki hatalar, Bianca Dekoratif Kaplama (İnce Dokulu) uygulamasından en az 72 saat önce Bianca Dış Cephe Macunu ile giderilir.

Uygulama
Bir torba (25 kg) Bianca Dekoratif Kaplama (İnce Dokulu) içine 7 - 8 lt. temiz su ilavesi ile, uygun bir kapta, tercihen karıştırıcı mil pervane ile, homojen bir karışım elde edinceye kadar, karıştırılır. Harç, uygulama öncesinde 10 dakika karıştırmadan bekletilir ve son bir kez daha karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Karışım, 2 saat içerisinde kullanılmalı ve kullanma süresi geçmiş harç tekrar karıştırılıp, kullanılmamalıdır. Bu süre içerisinde kullanıma ara verildiğinde, kullanmadan önce tekrar karıştırılmalıdır. İyice karıştırılarak hazırlanan malzeme paslanmaz çelik mala ile düzgün bir şekilde sürülmeli ve fazla malzeme yüzeyden hemen temizlenmelidir. Yüzeye homojen bir şekilde sürülen malzemeye en çok 10 dk. İçinde, Plastik mala ile desen verilmelidir.

Dikkat Edilecek Hususlar
Sağlam olmayan ve düşük dirençli yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Homojen bir doku sağlamak için özellikle sıcak havalarda, doğrudan güneş ve rüzgar alan cephelerde uygulama yapılmamalı, uygulama yapılacak zeminin, güneş sebebi ile sıcak olduğu havalarda; gözenekli ve emici yüzeylerin ıslatılması ve nemlendirilmesine özellikle dikkat edilmelidir. Uygulama anında yüzey ve hava sıcaklığı +5°C'den az; +30°C'den çok olmamalıdır. Üst yüzey kuruması 20°C ve % 65 bağıl nemde 6 saattir. Tam kuruma ve darbelere mukavemet için 2 - 3 gün gereklidir. Sıcak havalarda, Bianca Dekoratif Kaplama (İnce Dokulu) uygulandıktan sonra 2 gün boyunca yüzeyin nemli kalması sağlanmalıdır.

Depolama
Malzeme; orijinal ambalajında, kuru yerde ve açılmadan yaklaşık 6 ay süre ile depolanabilir.

Ambalaj Şekli
Bianca Dekoratif Kaplama (İnce Dokulu), 25 kg'lık kraft torbalar içerisinde, kuru toz olarak ambalajlanmıştır. Üst üste 10 sıradan fazla istifleme yapılmamalıdır.

  

Bianca 10. Yıl Logosu